Prošlo je dosta vremena od posljednjeg posta u rubrici ''Potrošeni proizvodi''.
Činjenica da živim na dvije adrese je poprilično otežavala skupljanje praznih ambalaža, a iskreno, vremenom mi je sva ta kentra s praznim bocama šampona dosadila pa sam jedan period bezdušno bacala u smeće sve što potrošim. :D
Obzirom da sam prije nekoliko tjedana PONOVNO prošla divan proces selidbe (i uz to, nezaobilaznu inventuru toaletnog ormarića i nesesera), shvatila sam da bih mogla iskoristiti gužvu i napisati koju riječ o praznim proizvodima koje sam nesvjesno skupila.
Znate ono kad vam šampon dođe kraju, odete u dm, kupite novi i onda ona, skoro-pa-prazna bočica stoji tužna u kupaonici još pola godine dok se ne sjetite iscijediti zadnje kapi iz nje, da može putovati u smeće? Eto tako se kod mene nagomilala većina proizvoda za ovaj post.
Na slici iznad su dvije tuširalice iz
Dove Purly Pamperinglinije-jedna s karite maslacem i vanilijom, druga s uljem kokosa i jasminom. Kupke iz ove linije stvarno obožavam i mislim da sam ih i do sad često spominjala na blogu. Miris im je baš-baš prekrasan i ispuni cijelu kuću kad se tuširate, a jako su njegujuće i isušuju kožu najmanje od svih drogerijskih kupki. Cijena im je oko 4 KM.
Iduća na slici je
Yves Rocher Jardins du Monde – krema za tuširanje od makadamije. Jako volim Jardins du Monde liniju i mislim da su mi te kreme za tuširanje najdraže od svega što sam isprobala iz YR asortimana. Puno su kvalitetnije od većine drogerijskih tuširalica a cijenom su tu negdje. Tekstura je kremasta (u pravom smislu riječi) i jako ugodna, a cijena od nekih 3,5 KM skroz pristupačna. Imaju veliki izbor mirisa, osobito onih netipičnih za tuširalice, a ova od makadamije je prekrasna za zimski period. Šteta što Yves Rocher nemamo u Hercegovini (samo u Sarajevu, Tuzli i Banja Luci, ako se ne varam), a ja ga najčešće kupujem u Splitu.
Posljednja je Le Petit Marseillais miris breskve i nektarine. Znate da ja padam na sve što miriše na breskve, a nažalost to je i jedino što mi se kod ovog gela za tuširanje sviđa. Baš mi jako isušuje kožu, a obzirom da nije baš najjeftiniji (oko 4-5 KM) ne mogu mu to zanemariti. Ima puno boljih tuširalica za te pare, tako da ovu kupovinu sigurno neću ponoviti.
Garnier micelarnu otopinu sam iznova kupila sigurno 5-6 puta. Za cijenu od oko 9 KM dobijem 400 ml otopine koja me ne peče za oči i ne izaziva iritacije, a odlično uklanja šminku. Meni dosta.
Vichy termalna voda mi služi za osvježavanje i vlaženje kože lica i umirivanju eventualnih iritacija. Nanesem je nakon umivanja prije ulja ili hidratantne kreme i rezultat bude elastična i hidratizirana koža. Nisam primijetila neku bitnu razliku između Avene i Vichy termalne vode iako po sastavu minerala nisu iste. Obje su mi odlične, tako da nekad kupim jednu, a nekad drugu. Cijena je oko 13 KM.
Avene Rich Hydrating Cream je vjerojatno moj najstariji saveznik u njezi kože. Njom sam baš skroz zadovoljna i ni sama ne znam koliko sam tubica do sad potrošila. Detaljnije o ovoj kremi možete pročitati u mom prvom
postu o njezi kože lica.
Octenisept je antiseptik kojim dezinficiram ranice na koži nakon maltretiranja mitesera i sl. Odlična i praktična zamjena za rakiju, koju sam dosad, k'o svaki pravi Hercegovac koristila (i) u te svrhe. :D
Nivea Pearl&Beauty dezodorans kupujem uvijek kad nemam inspiracije ni volje za isprobavanjem nekog novog. Znam da je antiperspirant i da nije baš najzdravije rješenje, ali jednostavno sam postala prelijena misliti na to. Ovaj mi super miriše i ne izaziva iritacije ni svrbež pa ga volim. Ako imate prijedlog za zdraviju a učinkovitu alternativu, slušam! :)
Parfem Avon Fleur sam potrošila rekordnom brzinom i to još prošlo proljeće ali sam nekako uspjela sačuvati bočicu, pa rek'o da vam i njega pokažem. Jedan slatkast, proljetni parfemčić koji je jednostavan i dopadljiv, a ako vas zanima detaljnije klik na
ovaj post.
Alverde šampon breza i kadulja mi je najdraži šampon ikad. Jedini koji mi apsolutno nikad nije izazvao nikakvu reakciju vlasišta. Jako je blag a opet odlično obavlja svoju funkciju. Košta nekih 3 KM, i njega ću vjerojatno nastavit kupovati dok ga budu proizvodili.
Osjećam se ponosnom što sam potrošila masku za kosu, jer ih uvijek imam par u kupaonici i troše mi se jaaako sporo. Ova
L'Oreal Elseve Total Repair Extrememi je jedna od boljih drogerijskih maski, i ujedno najdraža iz Elseve linije. Nanosim je nakon svakog pranja šamponom, dok regeneratore gotovo nikako i ne koristim. Odlično mi omekša i zagladi kosu, i baš se osjeti razlika u sjaju i mekoći kose nakon nekoliko korištenja. Cijena je oko 8-9 KM.
O
Balea losionu s bademovim uljem sam pisala detaljno u
Balea favoritima. Ukratko, jedan od losiona koje uvijek iznova kupujem i kojim sam i više nego zadovoljna.
Lush Ro's Argan regenerator za kožu sam maksimalno štedjela i nikako ga nisam htjela potrošiti jer je, em skup k'o vrag, em predivan, pa nisam htjela ostati bez njega. Pisala sam nekad davno i detaljnu
recenziju. To je jedan pravi mali luksuz za kožu i sva čula, odlična zamjena za parfem, ali je baš, baš preskup! No ipak, toliko mi je predivan da ga možda nekad ponovno i kupim.
Nakon potrošene preparative, našla sam i nekoliko komada dekorativne kozmetike koji putuju u smeće.
Prvi na redu je
Catrice Prime&Fine matirajući puder kojeg nisam stigla potrošiti jer mi je nedavno ispao i razbio se. Iako ga nisam dovoljno istestirala, mogu napisati da mi je bio ok. Obični matirajući puder u kamenu, koji mi nije izazivao nered na licu. Košta oko 10-ak KM.
Iduća dva potrošena proizvoda na slici su
Mac Blot puderi u kamenu koje sam uglavnom koristila prilikom šminkanja klijentica s masnom kožom. Blot pruža vrhunski efekt matiranja kože koji je stvarno dugotrajan. Na mojoj suhoj koži nije nužan ovakav tip matiranja, no na masnokošcima je zakon! Košta cca. 20-ak eura, a jedini nedostatak je to što Mac nije dostupan u BiH (najbliže Mac radnje su u Zagrebu i Beogradu).
Još jedan od proizvoda koje koristim na masnokošcima je
Collistar matirajuća baza za puder. Mislim da je ovo već treća koju sam potrošila, a to dovoljno govori koliko mi je dobra. Detalje o njoj možete pročitati u
ovom postu, gdje sam je usporedila s jednom Revlon bazom za lice.
Mac Blacktrack tuš u gelu mi je genijalna stvar-jako jednostavno se nanosi, ostavlja intenzivnu crnu liniju, suši se odmah po nanošenju na kapak i traje satima. Odlično se drži čak i na unutrašnjoj vodenoj liniji oka. Košta cca. 20 eura. U međuvremenu sam otkrila njegovu odličnu drogerijsku zamjenu-
Maybelline Lasting Drama Gel Eyeliner u nijansi
#01 Black (
dobro pripazite kad kupujete da uzmete točnu tu nijansu, jer sam se ja prvi put zeznula i kupila nijansu Black Chrome koja u sebi ima glitter i grozna je, za razliku od nijanse Black koja je savršeno intenzivno crna i postojana)
.Avon baza za kapke mi je skroz solidna baza za svakodnevno korištenje koja fino izjednači boju kože i intenzivira boju sjenila. Problem je taj što se poprilično brzo osuši, tako da je nisam stigla potrošiti do kraja a moram je baciti jer se tekstura promijenila. Cijena je oko 5-6 KM.
Mac sjenilou nijansi #Orb je univerzalno mat sjenilo puderaste nijanse, koje sam koristila gotovo pri svakom šminkanju. Zaista me oduševilo teksturom, pigmentacijom i trajnosti, tako da ću sigurno ponoviti kupovinu. Cijena pojedinačnih Mac sjenila je poprilično visoka (13-14 eura) ali je opravdana kvalitetom.
Maybelline The Eraser je moj obožavani korektor za područje ispod očiju i mrzim Maybelline zato što su ga prestali uvoziti u BiH. Srećom, postoje online shopovi pa ga još uvijek uspijevam nabavljati, a dosad sam potrošila sigurno 10ak komada. Detaljnu recenziju ovog mog HG korektora možete pročitati u
ovom postu.
Posljednja na slici je
Max Factor False Lash Effect vodootporna maskara o kojoj sam pisala u ovoj
usporednoj recenziji. To je vjerojatno najvodootpornija i najcrnja FLE maskara, ali mislim da je neću ponovno kupovati jer ju je stvarno nemoguće skinuti s trepavica. Ipak su mi draže neke druge Max Factor maskare. Njena cijena je oko 25 KM.
Posljednja potrošena stavka je
Kryolan fiksator u spreju. Pokazao mi se genijalnim u fiksiranju šminke i produživanju njene postojanosti, tako da mu opraštam kritičnu starinsku ambalažu i užasno intenzivan miris. Cijena mu je također jako paprena, 400 ml košta oko 70 KM, no, vrhunskim obavljanjem svog posla osigurao je svoje stalno mjesto u mom koferu.
Eto, napokon je došao kraj ovom (pre)dugom postu, a ja se iskreno nadam da će vam biti koristan.
Do idućeg čitanja